Ar saugus jūsų mobilusis prietaisas? Nesunku pamiršti, kad jūsų mobilusis telefonas iš esmės yra kišenės dydžio kompiuteris ir kad, kaip ir bet kuriam įrenginiui, galinčiam prisijungti prie interneto, mobiliesiems telefonams gresia kibernetinė ataka.

Mobiliųjų kenkėjiškų programų, su kuriomis galite susidurti, yra daug ir įvairių.

Toliau pateikiami kelis pavyzdžius:

Mobilioji šnipinėjimo programa: ši kenkėjiškos programinės įrangos forma gali įsiskverbti į neva geranoriškas programas ir slapta stebėti jūsų veiklą, registruoti jūsų buvimo vietą ir pavogti slaptus slaptažodžius. Galbūt net netyčia suteikėte programai prieigą rinkti šią informaciją, kai ją atsisiuntėte.

Kenkėjiškos programos įsišaknijimas: Ypač nepageidaujamos kenkėjiškos programos formos, šios klaidos įgyja šakninę prieigą prie pažeisto įrenginio, kad įsilaužėliams suteiktų administracines teises ir prieigą prie vartotojų failų. Kai kurios įsišaknijusios kenkėjiškos programos, tokios kaip „Ztorg“, gali įsitvirtinti sistemos aplankuose, kad jų pašalinti nepavyks net atstačius gamyklinius parametrus.

Mobiliosios bankininkystės trojai: augant mobiliosios bankininkystės populiarumui, vis aktualesnė problema kibernetinio saugumo pasaulyje yra mobiliosios bankininkystės virusai. 2017 m. Mobiliosios bankininkystės trojanai užpuolė beveik 260 000 vartotojų iš 164 šalių. Užpuolikai maskuojasi kaip teisėta bankininkystės programa, norėdami įtikinti vartotojus ją įdiegti, kad tik pavogtų jų įgaliojimus.

SMS kenkėjiška programinė įranga: Ši kenkėjiška programa leis manipuliuoti mobiliuoju telefonu, kad būtų siunčiamos ypač brangios teksto žinutės, dažnai vartotojui nepastebint, kol mėnesio pabaigoje gaus šokiruojančią sąskaitą.